Jubileusz 50-lecia szkoły

Tworzymy wspólną historię

"Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości"

J. Piłsudski

Wszystkich absolwentów, uczniów oraz nauczycieli, którzy chcieliby podzielić się swoimi wspomnieniami (w formie pisemnej) oraz stworzyć wspólną fotograficzną historię pobytu w naszej placówce zapraszamy do przesyłania zdjęć klasowych, z wycieczek, biwaków i innych wydarzeń na poniższy adres:

50-lecie_szkoly@wp.pl

Historia szkoły to także dawne podręczniki, przybory, tarcze, mundurki oraz różne sprzęty. Jubileusz 50-lecia jest wspaniałą okazją, aby zorganizować izbę dotyczącą tradycji szkoły. Kto chciałby udostępnić swoje szkolne "skarby", proszony jest o informację na powyższy adres. Po zakończeniu uroczystości wszystkie pamiątki zostaną zwrócone.

Program uroczystości w dniu 17 czerwca 2017 r.

13:00 Msza Święta w kościele parafialnym pw. Św. Ap. Piotra i Pawła

w Kamieniu Kraj.

14:00 Uroczysty przemarsz do szkoły

14:30 Odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy

14:45 Powitanie zaproszonych gości i  absolwentów

(wystąpienia okolicznościowe)

15:30 Część artystyczna

16:30 Występy absolwentów szkoły, poczęstunek

17:00 - 19:00 Zwiedzanie szkoły, wystawa historyczna

„Nasza szkoła dawniej i dziś”

19:00-24:00 Zabawa przy muzyce.

RAMOWY PROGRAM OBCHODÓW

50-lecia szkoły

1. Powiatowe biegi przełajowe o statuetkę dyrektora szkoły dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – wrzesień 2016 r.
  2. „To dzięki wam żołnierze” - Wieczornica z okazji Święta Niepodległości - 11 listopada 2016 r.
  3. Turniej Mini-Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły z okazji jubileuszu – styczeń 2017 r.
  4. Spartakiada żołnierska „Sprawni jak żołnierze” – luty 2017 r.
  5. Koncert Piosenki Żołnierskiej – luty 2017 r.
  6. Wydanie zbioru twórczości uczniów: „Co uczniom i rodzicom w duszy gra” – kwiecień 2017 r.
  7. Wydanie zeszytu historycznego: „Nasza szkoła dawniej i dziś” - czerwiec 2017 r.
  8. Wycieczka rowerowa szlakiem linii obronnej z 1939 r. - (Obrowo – Drożdzienica) – czerwiec 2017 r.
  9. Wycieczka szkolna szlakiem I Armii Wojska Polskiego „Wał Pomorski” – 11 maja 2017 r.
  10.  Publikacja kalendarza ze zdjęciami z różnych wydarzeń i uroczystości szkolnych - czerwiec 2017 r.
  11.  Wspólnie tworzymy historię szkoły – do 5 czerwca 2017 r.

- gromadzenie zdjęć, pamiątek, wspomnień z życia szkoły

1.  Specjalne wydanie gazetki uczniowskiej „Na szkolnej"
  2. „Kapsuła czasu” - zakopane na 50 lat wydarzenia szkoły (prezentacja multimedialna, film, zdjęcia) - czerwiec 2017 roku
  3.  Konkurs plastyczny - „Moja szkoła za 50 lat” - czerwiec 2017 r.
  4.  Pamięć o zmarłych nauczycielach, pracownikach i absolwentów - czerwiec 2017 r.