• ŻYWA LEKCJA HISTORII

• DZIEŃ MATEMATYKI

• Pasma edukacyjne TVP, TVP ABC i TVP Kultura.

Od poniedziałku, 16 marca br. TVP, TVP ABC oraz TVP Kultura rozpoczynają emisję specjalnych pasm edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Oferta zawiera nie tylko filmy fabularne, dokumentalne, propozycje publicystyczne, ale również produkcje Teatru Telewizji, dostosowane do podstawy programowej. Zachęcamy do uwzględnienia materiałów prezentowanych na kanałach Telewizji Polskiej do zdalnej pracy z uczniami w czasie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach.

• OTWIERAMY WIRTUALNĄ SZKOŁĘ

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła rusza w poniedziałek (16 marca) o godz. 9.00 rano. Startujemy z lekcjami dla ósmoklasistów i maturzystów, bo to oni mogliby ponieść największe straty wynikające z zamknięcia szkół. Transmisja online na www.kujawsko-pomorskie.pl i edupolis.pl.

Projekt jest naszą odpowiedzią na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Będziemy nadawać codziennie 6 półgodzinnych interaktywnych lekcji online wykładów, pokazów, warsztatów  z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję.

Program przygotowują wspólnie metodycy pracujący w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, zajęcia będą prowadzić najwyższej klasy nauczyciele specjaliści, którym towarzyszyć będą moderatorzy (za ich pośrednictwem będzie można zadawać pytania prowadzącym lekcje).

• BRAK DOWOZU I ODWOZU MŁODZIEŻY AUTOBUSEM SZKOLNYM

Brak dowozu i odwozu

Szanowni Państwo, informuję, że jutro tj. 13 marca 2020 r. nie będą kursować autobusy szkolne.

Beata Gwizdała

dyrektor ZSP SP i PS w Kamieniu Krajeńskim

• ZAWIESZENIE ZAJĘĆ W SZKOLE I PRZEDSZKOLU

Szanowni Rodzice, informuję, że decyzją Ministra Edukacji Narodowej w dniach 12 i 13 marca 2020 r. tj. w czwartek i piątek, szkoła oraz przedszkole prowadzą zajęcia opiekuńczo–wychowawcze.

Od poniedziałku 16 marca br. do 25 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Rodzicom do 8 roku życia dziecka przysługują dni wolne oraz wypłata zasiłku opiekuńczego z powodu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, szkoły czy też przedszkola.

Warunkiem niezbędnym, aby móc skorzystać z tego uprawnienia jest podleganie rodzica ubezpieczeniom społecznym w ZUS (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368).

Zgodnie z informacją z Urzędu Miasta w czwartek, 12 marca 2020 r. dowozy i odwozy funkcjonują jak zawsze. W sprawie dowozu w piątek 13 marca br. przekażę informacje. Proszę śledzić wpisy na e-dzienniku.

Proszę też o zachowanie spokoju.

Z poważaniem Beata Gwizdała

• Dnia 06.03.2020r. obchodzono w naszej szkole ,,Dzień Spódnicy i Krawata''

W tym dniu spodnie ustąpiły miejsca bardziej kobiecej części garderoby. Dziewczynki zamiast wygodnych spodni nałożyły spódniczki.Chłopcy założyli krawaty, chociaż niektórzy z nich mieli kłopot z poprawnym wiązaniem tej męskiej ozdoby. Na posterunku jak zawsze pojawił się pan Darek Fridehl- nasz matematyk, który pomógł fachowo w ,, rozwiązaniu'' tego problemu. Mamy nadzieję, że ta umiejętność przyda się chłopakom w niejednej sytuacji. Z wielką gracją i humorem wszyscy paradowali po szkolnym korytarzu.

Dziękujemy za wspólną zabawę.

• WYCIECZKA W KARKONOSZE

• SERDECZNE ŻYCZENIA :)

• ŚWIATOWY TYDZIEŃ MÓZU

• Zarządzenie Nr 42/2020 - w sprawie zawieszenia lekcji w Szkole Filialnej w Płociczu.

• Jak zapobiegać zakażeniu?

• Jak skutecznie myć ręce?

• SPOTKANIE INFORMACYJNE DOTYCZĄCE SZKOLNEJ WYCIECZKI W KARKONOSZE

Zapraszam rodziców uczestników wycieczki w Karkonosze na drugie spotkanie, które odbedzie się w środę 4 marca 2020 r. o godzinie 17.00 w sali nr 3 przy ulicy Sępoleńskiej 3. Z góry dziękuję za wspólnie spędzony czas.

Do zobaczenia Ewa Wysocka

• "SZKOŁA MŁODEGO LEGIONISTY"

• OD MAŁEGO NA CAŁEGO!!!

• KODEKS KUMPLA

• WALENTYNKOWE KODY QR WYKONANE PRZEZ NASZYCH UCZNIÓW

• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

• KONIEC ZIMOWEJ PRZERWY WAKACYJNEJ

10 LUTEGO ROZPOCZYNAMY ZAJĘCIA LEKCYJNE PO ZIMOWEJ PRZERWIE WAKACYJNEJ :)

NOWY PLAN LEKCJI  DOSTĘPNY JEST W ZAKŁADCE PLAN LEKCJI I LISTA UCZNÓW.