Nawigacja

  • Konkurs o pióro burmistrza - Jubileusz 50-lecia szkoły

                17 czerwca podczas obchodów jubileuszu 50-lecia naszej szkoły odbył się konkurs ortograficzny „O Pióro Burmistrza Kamienia Krajeńskiego”.

               Tekst dyktanda pod tytułem „Nasze miasteczko” przygotowała wieloletnia nauczycielka języka polskiego, a obecnie Przyjaciel Szkoły Pani Teresa Prondzińska. Sprawowała również rolę przewodniczącej komisji konkursowej, w skład której wchodziły także Panie: Halina Wagner, niegdyś polonistka naszej szkoły, a teraz pracownik Gimnazjum Publicznego w Kamieniu Krajeńskim oraz Anna Betin niegdyś uczennica, a obecnie nauczycielka naszej podstawówki. W konkursie wzięły udział 22 osoby w trzech kategoriach. Zmaganiom ortograficznym towarzyszyło wiele emocji. Dorośli, siedząc w ławkach szkolnych,  przypominali sobie lata szkolne, kiedy pisali sprawdziany ortograficzne , dzieci natomiast czuły się zaszczycone, konkurując o pióro w tak doborowym towarzystwie.

               Ogłoszenie konkursu nastąpiło podczas zabawy jubileuszowej. Dyplomy za uczestnictwo i nagrody w postaci ekskluzywnych piór wręczył Burmistrz Kamienia Krajeńskiego Wojciech Głomski w towarzystwie gospodarza imprezy, Pana Sławomira Borlika, komisji i organizatorów.

     

          Wyniki konkursu:

    1. Kategoria absolwentów – I miejsce – Barbara Szmelter
    2. Kategoria rodziców i gości – I miejsce – Radosław Prondziński
    3. Kategoria uczniów – I miejsce – Gracjana Błoch

     

     Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za ortograficzne zmagania.

    Tekst dyktanda

    Nasze miasteczko

        Pierwsze informacje o grodzie Camen pochodzą z 1107 roku. W późniejszych latach pojawia się nazwa wsi Wawrzyszkowo, która 11 lutego 1359 roku została lokowana na prawie niemieckim i otrzymała prawa miejskie. Kamień często był najeżdżany i grabiony przez Krzyżaków, którzy dwukrotnie go spalili. W latach staropolskich miasto było siedzibą Archidiakonatu Kamieńskiego i od 1651 roku siedzibą Kapituły Kolegiackiej Kamieńskiej. W roku 1772 zostało włączone do zaboru pruskiego. Zaczęły rozwijać się handel i rzemiosło. Lata dwóch wojen światowych dokonały spustoszeń.

         Obecnie miasto leży w środkowej części Wysoczyzny Krajeńskiej nad rzeczką Kamionką, która tworząc malownicze meandry wpada do jeziora Mochel, następnie wypływa z niego i płynie w kierunku południowo – wschodnim do Brdy. Tereny nad jeziorami Mochel i Brzuchowo to miejsce wypoczynku.

          Na szczególną uwagę zasługują zabytki Kamienia. Wspaniała budowla barokowa na zrębie murów renesansowych to kościół parafialny pod wezwaniem Piotra i Pawła. Nie można pominąć Domu św. Elżbiety i Zakładu św. Anny. Zachowały się również szczątkowe fragmenty murów obronnych.

        Różnie na przestrzeni mijających lat kształtowała się kamieńska oświata. Dopiero w latach 50-tych i późniejszych sytuacja się poprawiła. Największa zmiana nastąpiła w latach 60-tych. 4 września 1967 roku odbyła się uroczystość oddania do użytku nowoczesnej pięknej szkoły. Rytm pracy szkoły wyznaczały ważne dziejowe momenty. W 1969 roku została oddana do użytku sala gimnastyczna. 14 października 1978 roku nadano placówce imię I Armii Wojska Polskiego, a w 1988 szkoła otrzymała sztandar.

          W wyniku reformy szkolnictwa w 1999 roku powstała 6-klasowa Szkoła Podstawowa w Kamieniu Kraj., natomiast w 2002 roku utworzono Zespół Szkolno -

    Przedszkolny Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Kamieniu Kraj.

          W dniu jubileuszu 50-lecia szkoły już wiemy o nowej reformie w szkolnictwie. Jest to powrót do ośmioletniej szkoły podstawowej.

  • Upamiętnienie zmarłych - Jubileusz 50-lecia szkoły

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    W dniu 17 czerwca 2017 r. w godzinach przedpołudniowych uczniowie naszej szkoły upamiętnili zmarłych pracowników naszej szkoły. Wśród nich byli nauczyciele i pracownicy obsługi. Znicz zapalili również przy tablicy żołnierzy walczących w obronie naszych terenów na początku II wojny światowej. 

  • Wycieczka klas VI

              W dniach od 17 do 19 maja byliśmy na wycieczce. Tym razem pojechaliśmy nad Morze Bałtyckie, Zalew Wiślany i Kanał Elbląski.      

            Zwiedzanie zaczęliśmy od zamku w Malborku. Jest to największy na świecie zamek gotycki. Przewodnik opowiadał nam niesamowite historie związane z twierdzą. Następnie zwiedziliśmy Elbląg. Byliśmy w Raczkach Elbląskich na Żuławach , gdzie znajduje się najniższy punkt w Polsce (1,8m poniżej poziomu morza). Spacerowaliśmy dzikimi plażami w Kadynach. Po krótkim zwiedzaniu Elbląga zakwaterowaliśmy się w hotelu ELKO.

            Następnego dnia pojechaliśmy do Fromborka i zwiedzaliśmy katedrę z grobem Mikołaja Kopernika, warownię i weszliśmy na wieżę Radziejewskiego. Po południu przeżyliśmy fantastyczną przygodę – rejs statkiem po Kanale Elbląskim, czyli rejs statkiem po trawie! Jest to unikalna konstrukcja, jedyna w Europie!

             Ostatni dzień naszej wycieczki to czas wypełniony w różnoraki sposób. Był czas na zadumę, refleksję, podziwianie przyrody, zabawy nad morzem, podziwianie krajobrazów i zakup pamiątek. Niejednemu z nas pociekły z oczu  łzy, kiedy słuchaliśmy opowieści przewodnika, który oprowadzał nas po obozie koncentracyjnym w Sztutowie i opowiadał o strasznych przeżyciach więźniów. Mieszane uczucia towarzyszyły nam, kiedy byliśmy w rezerwacie kormoranów. Jest to jedna z większych atrakcji przyrodniczych w naszym kraju, niewątpliwie chluba ornitologów. Jednak, z drugiej strony, jakie spustoszenie czynią te ptaki! Pogoda nam dopisała, więc pobyt w Krynicy Morskiej był prawdziwą przyjemnością.

               Po zabawach na nadmorskiej plaży, zakupie pamiątek , posiłku w postaci pysznej pizzy, pełni wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotną do Kamienia Krajeńskiego.

             Niewątpliwie podróże kształcą.  Jakże prawdziwe są słowa Marka Twaina „Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś,  niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj”. Są to słowa bardzo dobrze znane uczniom naszej szkoły, gdyż były one mottem konkursu literackiego, który pisaliśmy.

                                                                          Uczniowie klas VI

  • Wycieczki klasy III c

    Wiosną poznawaliśmy najbliższe okolice. Byliśmy w Zielonej Szkole, gdzie miło spędzaliśmy czas. Razem z rodzicami piekliśmy kiełbaski na ognisku i urządziliśmy podchody. Mogliśmy grać w piłkę i bawić się z kolegami. Odwiedziliśmy też strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Przypomnieliśmy sobie sposoby wzywania pomocy i numery alarmowe. Na końcu każdy z nas zabawił się w strażaka. Zwijaliśmy węże oraz na niby gasiliśmy pożar.

  • Wojskowa marszruta klas czwartych

    W piątek 9 czerwca uczniowie klas czwartych przemaszerowali naokoło jeziora Mochel. Był to kolejny punkt obchodów 50-lecia szkoły. Wraz z czwartoklasistami szli żołnierze z Jednostki Wojskowej w Nieżychowicach na czele z porucznikiem Robertem Kędrakiem. Przemarsz uroczymi brzegami, łąkami i lasami położonymi nad Mochlem był wspaniałą przygodą i nauką dla dzieci.

    Zobaczcie fotograficzną relację z wojskowej marszruty.

  • "DRZEWO GENEALOGICZNE - PORTRET MOJEJ RODZINY",

    Konkurs plastyczny

              W bieżącym roku szkolnym zgodnie z opracowanym  i ogłoszonym regulaminem został przeprowadzony konkurs plastyczny pod tytułem: "DRZEWO GENEALOGICZNE - PORTRET MOJEJ RODZINY", który był adresowany do wszystkich uczniów naszej szkoły.

               Przyświecały mu następujące cele:

    - integracja rodzin, promowanie wspólnego spędzania czasu wolnego,

    - zainteresowanie historią swojej rodziny,

    - propagowanie świadomości wartości rodziny,

    - rozwijanie zainteresowań plastycznych, poszukiwanie ciekawych form wyrazu artystycznego.

              Prace mogły być wykonywane z wykorzystaniem zdolności plastycznych wszystkich członków rodziny. Na konkurs wpłynęły 53 "drzewa". Największym powodzeniem konkurs cieszył się w klasach II – IV.

              W dniu 09.05.2017 r. komisja dokonała oceny prac. Wiele z nich wzbudziło zachwyt organizatorów. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością i estetyką.

    Wyniki konkursu przedstawiają się nastepująco:

    I miejsce - Franciszek Pietrzak – kl.  II b i Antoni  Pietrzak – kl.  III c

    II miejsce - Hanna Dropiewska – kl. III a, Jakub Myszkowski – kl. III a i Hubert Czapiewski – kl. III a.

    III miejsce - Filip Beker kl. II c  i Kacper  Rozpłoch – kl. IV b

    Wyróżnienia:

    1. Nadia Rękiewicz – kl. II c
    2. Karol Binger – kl. III c
    3. Marcelina Pick – kl. III a
    4. Martyna Kutzmann – kl. III a
    5. Amelia Ćwiek – kl. III a

    Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.

              Wszyscy autorzy prac zasługują na pochwałę i uznanie za zaangażowanie w  pogłębianie historii swoich rodzin oraz twórczą pracę nad realizacją tematu.

  • MISTRZOSTWA SZKOŁY W TRÓJBOJU I CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

    SZKOLNY TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY

            Dziewczęta

     

    Miejsce

    Nazwisko imię

    Rok ur.

    60 m.

    Skok w dal

    Piłka palantowa

    Suma pkt.

    czas

    pkt.

    1

    2

    3

    pkt.

    1

    2

    3

    pkt.

    1

    LAJS ANGELIKA

    2006

    10,0

    44

    3,25

    3,43

    3,34

    35

    27

    28

    29

    44

    123

    2

    GLASER IZABELA

    2006

    9,5

    60

    3,22

    3,28

    3,40

    34

    20

    19

    20,5

    25

    119

    3

    KAŁACZYŃSKA MARIA

    2006

    10,4

    33

    2,95

    3,05

    3,15

    25

    21

    23,5

    23

    31

    89

    4

    TURZYŃSKA KAROLINA

    2006

    10,4

    33

    2,80

    2,97

    2,70

    19

    21

    20

    21

    26

    78

    5

    SIKORSKA ZUZANNA

    2006

    11,1

    18

    2,72

    2,74

     

    12

    25,5

    24

    23

    35

    65

    6

    STRYSZYK WIKTORIA

    2007

    10,7

    25

    2,80

    2,93

     

    18

    10

    15

    15

    15

    58

    7

    RÓŻYCKA MARTA

    2006

    10,6

    28

    277

     

     

    13

    13

    9

    13

    10

    51

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    SUMA

    475

     

    Dziewczęta

    Miejsce

    Nazwisko imię

    Rok ur.

    60 m.

    Skok w dal

    Piłka palantowa

    Suma pkt.

    czas

    pkt.

    1

    2

    3

    pkt.

    1

    2

    3

    pkt.

    8

    KRAJEWSKA AGNIESZKA

    2006

    11,7

    10

    2,32

    2,32

     

    2

    24

    24

    26

    36

    48

    8

    TERESIŃSKA MARTA

    2007

    11,4

    13

    2,65

    2,80

     

    14

    15

    18,5

    18

    21

    48

    10

    DROPIEWSKA JOANNA

    2007

    11,3

    15

    2,50

    2,79

     

    13

    13

    15

    15

    14

    42

    11

    CYBOROWSKA MARIA

    2007

    11,0

    19

    2,55

    2,44

     

    7

    11

    15,5

    12,5

    15

    41

    12

    BREWKA EMILIA

    2007

    11,6

    11

    2,20

    2,45

     

    5

    20

    17,5

     

    24

    40

    13

    SENSKE ROKSANA

    2007

    11,0

    19

    2,50

    2,35

     

    6

    13,5

    12

    13

    11

    36

    14

    KAPAŁCZYŃSKA PATRYCJA

     

     

    2007

    11,4

    13

    2,28

    2,43

     

    4

    13,5

    13,5

    16

    16

    33

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    SUMA

    475

     

    SZKOLNY TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY

             Chłopcy

    Miejsce

    Nazwisko imię

    Rok ur.

    60 m.

    Skok w dal

    Piłka palantowa

    Suma pkt.

    czas

    pkt.

    1

    2

    3

    pkt.

    1

    2

    3

    pkt.

    1

    CIK MATEUSZ

    2006

    10,5

    13

    3,20

    3,08

     

    14

    34,5

    40

    39

    55

    82

    2

    SPIRKA KACPER

    2006

    9,9

    25

    3,00

    3,20

     

    14

    27

    26

    23

    29

    68

    3

    TERESIŃSKI DAWID

    2006

    10,3

    17

    2,78

    2,96

     

    9

    16

    29

    30,5

    36

    64

    4

    SPICA BRAIAN

    2007

    10,2

    19

    X

    3,05

     

    11

    21,5

    29

    25

    33

    63

    5

    CHRZAN TOMASZ

    2006

    10,7

    9

    3,07

    2,88

     

    12

    33

    31,5

    23

    41

    62

    6

    MISZTAL SEWERYN

    2006

    10,4

    15

    3,00

    3,07

     

    12

    27,5

    23

    24

    30

    57

    7

    CHMILL SEWERYN

    2006

    10,6

    11

    X

    2,60

     

    5

    27

    32

    32

    39

    55

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    SUMA

    339

     

     

    Chłopcy

    Miejsce

    Nazwisko imię

    Rok ur.

    60 m.

    Skok w dal

    Piłka palantowa

    Suma pkt.

    czas

    pkt.

    1

    2

    3

    pkt.

    1

    2

    3

    pkt.

    8

    ŻUREK MACIEJ

    2006

    10,1

    21

    2,86

    X

     

    8

    23,5

    24

    24,5

    24

    53

    9

    RADZIO KACPER

    2006

    10,5

    13

    3,00

    2,80

     

    10

    26

    21

    24

    27

    50

    10

    DROGOSZ BARTOSZ

    2006

    10,5

    13

    2,95

    3,00

     

    10

    25

    20,5

    24

    25

    48

    11

    MŁODZIK MIŁOSZ

    2007

    10,1

    21

    2,95

     

     

    10

    20

    16

    15

    15

    45

    12

    BEREŹNICKI CEZARY

    2007

    10,6

    11

    2,75

    X

     

    6

    25,5

    24

    24,5

    26

    43

    13

    PIETRZAK ANTONI

    2007

    11,0

    4

    2,75

    2,80

     

    7

    20,5

    21

    16,5

    17

    28

    14

    KUDACH JONASZ

    2007

    11,6

    0

    2,73

    2,76

     

    7

    18,5

    17,5

    20

    15

    22

    15

    STRAMA KACPER

    2007

    10,9

    5

    2,51

    2,65

     

    5

    7

    15

    15

    5

    15

    16

    ZEMKA HUBERT

    2008

    12,1

    0

    1,98

    2,41

     

    3

    14

    15

    17

    9

    12

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    SUMA

    339

     

    SZKOLNY CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY     

            Dziewczęta

    Miejsce

    Nazwisko imię

    60 m.

    Skok w dal

    Piłka palantowa

    Bieg 600/1000m

    Suma pkt.

    czas

    pkt.

    1

    2

    3

    pkt.

    1

    2

    3

    pkt.

    czas

    pkt.

    1

    KOBUS SANDRA

    9,1

    74

    3,66

    3,70

    3,80

    47

    30

    31

    29,5

    49

    2:09

    57

    227

    2

    KŁOS KATARZYNA

    9,3

    67

    3,10

    3,20

    3,25

    29

    28

    31

    30

    49

    2:17

    43

    188

    3

    RÓŻYCKA WIKTORIA

    9,1

    74

    3,81

    3,70

    3,77

    47

    13

    20,5

    22

    28

    2:32

    17

    166

    4

    DANIELEK MARTYNA

    9,1

    74

    3,30

    3,53

    3,25

    38

    24

    24,5

    24

    33

    2:35

    13

    158

    5

    STRYSZYK MARTYNA

    10,1

    41

    3,26

    3,45

    3,46

    36

    24

    23

    27

    39

    2:21

    36

    152

    6

    KOPANIARSKA NADIA

    10,1

    41

    3,18

    3,28

    3,20

    30

    23

    24,5

    28,5

    43

    2:49

    0

    114

    6

    SŁOWIŃSKA  K.

    9,6

    57

    X

    3,15

     

    2,89

    25

    22,5

    20,5

    24

    32

    2:49

    0

    114

    8

    GRZELKA WERONIKA

    10,5

    30

    3,10

    3,00

    2,84

    24

    15

    16

    18

    20

    2:25

    28

    102

    9

    PRONDZIŃSKA ZUZANNA

    10,5

    30

    2,80

    2,75

    2,90

    17

    22

    23

    22

    30

    2:34

    14

    83

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    SUMA

    891

     

    SZKOLNY CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY       

             Chłopcy

     

    Miejsce

    Nazwisko imię

    60 m.

    Skok w dal

    Piłka palantowa

    Bieg 600/1000m

    Suma pkt.

    czas

    pkt.

    1

    2

    3

    pkt.

    1

    2

    3

    pkt.

    czas

    pkt.

    1

    PAWLIŃSKI SZYMON

    9,1

    47

    3,50

    3,90

    3,77

    35

    41

    41,5

    45,5

    66

    4:16

    8

    156

    2

    KRYZA ŁUKASZ

    8,9

    54

    3,15

    3,37

    3,50

    22

    26

    30

    25

    35

    4:13

    10

    121

    3

    CHMARZYNSKI KRYSTIAN

    9,6

    33

    3,61

    3,41

    3,64

    26

    30

    28

    31

    37

    4:38

    0

    96

    4

    KOWALSKI MIKOŁAJ

    9,6

    33

    3,76

    3,91

    3,55

    23

    23

    23

    25

    25

    5:40

    0

    81

    5

    DOBBER JAKUB

    10,0

    23

    3,24

    3,33

    3,30

    18

    24,5

    23

    23

    24

    4:55

    0

    65

    6

    SAWIŃSKI TOMASZ

    10,6

    11

    3,00

    3,03

    3,04

    11

    31,5

    28

    28

    38

    5:33

    0

    60

    7

    SIWEK IGOR

    10,6

    11

    2,92

    3,04

    3,08

    12

    26

    27,5

    27

    30

    5:09

    0

    53

    8

    PICK ALEKSANDER

    11,2

    2

    2,90

    2,80

    3,00

    10

    26,5

    26

    25

    28

    4:42

    0

    40

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    SUMA

    519

     

  • Szkolna wycieczka szlakiem I Armii Wojska Polskiego

    W czwartek 11 maja braliśmy udział w szkolnej wycieczce szlakiem I Armii Wojska Polskiego na odcinku Wału Pomorskiego. Zwiedzaliśmy wiele ciekawych miejsc, obiektów i zabytków. Byliśmy w Debrznie w izbie historycznej, na cmentarzach wojennych w Złotowie i Wałczu. Oglądaliśmy czołgi, broń pancerną oraz bunkry wojenne. Ciekawostką był rozbity most, który przetrwał z czasów II wojny światowej do dnia dzisiejszego. Wycieczka była kolejnym punktem obchodów 50-lecia szkoły. Szczególnie dziękujmy panu Władysławowi Dobberowi, który się podjął funkcji przewodnika wycieczki oraz żołnierzom z Jednostki w Nieżychowicach za pomoc  i wsparcie. Zobaczcie krótką relację fotograficzną.  

  • Święto Konstytucji 3 Maja

    Przerwa majowa spowodowała, iż uczniowie naszj szkoły już 28 kwietnia uroczyście obchodzili kilka rocznic z uwypukleniem 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Poza tym zaznaczono rocznice „Święta Pracy” oraz „Święta Flagi Państwowej”.

    Program słowno-muzyczny „Kochamy nasz kraj” nawiązywał do wszystkich tych świąt. Na szkolnej scenie zaprezentowały się najmłodsze dzieci z przedszkola oraz te trochę starsze z klasy II a. 

    Wspaniałą uroczystość przygotowały: Anna Betin, Agnieszka Grugel, Hanna Kalla, Bożena Fromm-Jelińska z kamieńskiego domu kultury oraz Hanna Sadowska. Piękną dekorację wykonała pani Bożena Pieńkos.

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Kamieniu Krajeńskim
    ul. Szkolna 3 89-430 Kamień Krajeński
  • (+48) 52 388 65 03

Galeria zdjęć