Nawigacja

 • "Mam tę moc, masz i Ty" - II a zdobyła certyfikat

  owe zdjęcia zostały dodane do galerii "Mam tę moc, masz i Ty" - II a zdobyła certfikat..

  W dniu 22 listopada 2019 r. uczniowie klasy II a w ZSP w Kamieniu Krajeńskim wzięli udział w prowadzonych wg Państwa scenariusza zajęciach "Mam tę moc, masz i Ty". Prace przedstawiające superbohaterów i Kodeks Kumpla oraz inne materiały związane z tematem, wykonane przez dzieci zostały zamieszczone na gazetce ściennej w szkolnym korytarzu. Jej zdjęcie przesyłam poniżej.

  Dziękuję za możliwość udziału w projekcie. Zajęcia bardzo spodobały się dzieciom.

  Wychowawczyni: Alina Brząkała

 • ,,Dzień Pluszowego Misia''

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ,,Dzień Pluszowego Misia''.

  Miś nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla każdego był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

  Dzisiaj w każdym sklepie z zabawkami możemy natknąć się na pluszowe misiaki. Często są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie, Gumisie i Niedźwiedź Pana Adamsa. Jak powstał nasz miły pluszak, jaka jest jego historia tego mogliśmy się dowiedzieć od uczniów klasy II b, którzy przygotowali atrakcyjny apel.

 • Dzień życzliwości

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień życzliwości.

  Dnia 21 listopada 2019 r obchodziliśmy ,,Dzień Życzliwości'' w naszej szkole. Był to dzień wyjątkowy, pełen uśmiechów, miłych gestów, pozytywnych emocji. Na dobry początek każdy otrzymał ,,uśmiechniętą buźkę''. Na korytarzach powstały gazetki ścienne przybliżające tematykę życzliwości oraz cechy osoby życzliwej. Dopełnieniem podjętych działań było włączenie się w akcję,, Bądź kumplem, nie dokuczaj''. Kampania ta jest realizowana pod patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji i Rzecznika Praw Dziecka. Ma ona wspierać dzieci, rodziców i nauczycieli w promowaniu życzliwości i przyjaźni.0o Ambasadorem tej Kampanii został Robert Lewandowski, który zachęca dzieci do gry fair play oraz koleżeńskiego zachowania. Uczniowie mogli zapoznać się z Kodeksem Kumpla oraz odnaleźć w sobie i innych Super bohatera.

 • Święto niepodległości wśród przedszkolaków i kl. I - III.

 • „Ochrzczeni i posłani”

                                          „Ochrzczeni i posłani”

  Uczniowie  z naszej szkoły  w sobotę 16 listopada wzięli aktywny udział w Diecezjalnym Kongresie Misyjnym Dzieci w Pelplinie , który odbył się wyjątkowo w drugiej połowie listopada. Centralnym punktem obchodów była Eucharystia w Katedrze pod przewodnictwem biskupa Ryszarda Kasyny. Za papieżem Franciszkiem nasz biskup wspomniał, że  miesiąc październik był nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Kazanie było zachętą do modlitwy, a szczególnie do modlitwy w intencji misji, naszych rodzin. Wielką uwagę biskup skupiał na prostych przykładach pokazując życie trzmieli, modlitwę serca człowieka, który zapomniał modlitewnika.

  Następnie przeszliśmy na salę gimnastyczną przy seminarium, aby posłuchać misjonarza z Kongo   i występu uczniów z Jabłonowa Pomorskiego, z diecezji toruńskiej w przedstawieniu  teatralnym ukazującym problemy  misji na czterech kontynentach.

  Później było spotkanie w szkole podstawowej, gdzie wspólną zabawę poprowadzili klerycy        z zespołu CIS. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zamki, skoki w kulkach. Można było nabrać sił spożywając ciepłe posiłki.

  Powodzeniem cieszyła się loteria fantów misyjnych z ciekawymi głównymi nagrodami, których losowanie nastąpiło na koniec festynu. Ku radości wszystkich dwie osoby z naszej grupy wygrały inspirujące koszulki. Wszyscy wrócili zadowoleni i obiecali, że za rok też pojadą.


 • XXV lecie Gminnego Przeglądu Twórczości Teatralnej "MIM"

 • LIST GRATULACYJNY

 • DYPLOM

 • WYWIADÓWKI

   

  HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

   

   

  12.11.2019 r. GODZ. 14.00

  Płocicz: Przedszkole - Kl. III

  Pogadanka

  wychowawców na temat: ,,Wpływ głośnego czytania  dzieciom na ich rozwój”

   

   

  13.11.2019 r. godz.17.00

  Część wspólna dla wszystkich rodziców w sali gimnastycznej

  Kl. I – III, ul. Szkolna

  Część wspólna – szkolenie na temat: ,,Wpływ głośnego czytania dzieciom na ich rozwój” (pedagog)

  Przedszkole     Kamień Kraj.

   

   

  14.11.2019 r., godz. 17.00.

  Część wspólna dla wszystkich rodziców w MGOK w Kamieniu Kraj.

  Kl.  IV  - VIII,   ul. Sępoleńska

  Część wspólna – wystąpienie SU, szkolenie dla rodziców na  temat: ,,Odpowiedzialność prawna nieletnich” .

   

   Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy.

   

 • Szkolne obchody "Święta niepodległości"

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkolne obchody "Święta niepodległości".

 • DZIEŃ WALKI Z UBÓSTWEM - informacja prasowa.

 • POWIATOWE DYKTANDO Z JĘZYKÓW OBCYCH - fotoreportaż

 • Jubileuszowy Przegląd Twórczości Teatralnej "MIM"

 • Uczniowie zapalili "Znicz pamięci" w Radzimiu - informacja prasowa

 • Spotkanie o bezpieczeństwie

  Dnia 29.10.2019r. market budowlany PSB Mrówka wraz z Komendą Powiatową  Policji w  Sępólnie Krajeńskim zorganizował dla dzieci spotkanie o bezpieczeństwie.

   Przedszkolaki z  klasy zerowej oraz  uczniowie klasy pierwszej  poznały  znaki drogowe, jak bezpiecznie poruszać sie po drogach, po co zapina sie pasy w samochodzie i co robić by jako pieszy być widocznym po zmroku. Po części teoretycznej wszyscy uczestnicy spotkania  wyszli do miasteczka, aby w praktyce zastosować zdobyte  wiadomości.

   Wspólnie z panem Mrówką dzieci  starały się  prawidłowo poruszać  się po chodniku  i  przechodzić przez jezdnię. Nagrodą za zdany egzamin praktyczny uczniowie otrzymali gadżety, które sprawią, że będą bardziej  widoczne, a zarazem bezpieczniejsze  podczas poruszania się po drogach.

 • Bicie rekordu w reanimacji - informacja prasowa.

 • Uczniowie pamiętali.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uczniowie pamiętali..

  Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w porządkowaniu grobów. Szczególnie pomnika Józefa Paczkowskiego dyrektora naszej szkoły w latach 1951-1953. Arek Dąbski, Kacper Kędrak i Kacper Radzio z kl. VII B bardzo dobrze poradzili sobie z porządkami a na koniec zapalili tradycyjny znicz.

 • "Młodzi zagłosowali"

  ,,Młodzi zagłosowali”

   

             8 października 2019r. w Szkole Podstawowej w Kamieniu Krajeńskim odbyły się prawybory   parlamentarne.

             Chociaż uczniowie są niepełnoletni mieli prawo wypowiadać się w ważnych dla państwa sprawach.

             Aktywne uczestnictwo miało zachęcić dorosłych do udziału w wyborach powszechnych. 

   Projekt ,,Młodzi głosują” okazał się być świetną lekcją demokracji. Przekazywał dlaczego warto głosować. Nie opowiadał się za żadną stroną polityczną. Miał na celu zwiększenie frekwencji wśród głosujących. Plakaty wykonane przez uczniów zachęcały pełnoletnich wyłącznie do udziału w wyborach, a nie do głosowania na jakąkolwiek opcję polityczną, partię, komitet wyborczy, kandydata.

             Osoby wchodzące w skład Młodzieżowej Komisji Wyborczej przygotowały lokal wyborczy, wydawały karty do głosowania, zliczyły głosy, przedstawiły protokół z wynikami do Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.

             Dzięki temu 7 osób poznało pracę Komisji. Wbrew pozorom jest to ciężkie i odpowiedzialne  zadanie.

             Głosowaliśmy wyłącznie na przerwach. Młodzież prawybory potraktowała poważnie.

             Frekwencja wyniosła 83,33%, głosów nieważnych w ogóle nie było, co przemawiało za powagą tych wyborów.

             Wygrał Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 25 głosów (83%). Drugie miejsce zajął KW Polskie Stronnictwo Ludowe- 4 głosy (13%) i trzecie miejsce Sojusz Lewicy Demokratycznej 1 głos (3%).

                                                                                                                        Ewa Wysocka

                                                                                                                        Malwina Tryk

 • „Książka – mój świat na wyciągnięcie ręki”

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii „Książka – mój świat na wyciągnięcie ręki”.

  Książka – mój świat na wyciągnięcie ręki”

  Dnia 23.10.2019r. dzieci klas pierwszych wzięły udział w lekcji przeprowadzonej przez nauczyciela biblioteki panią Żannę Gliwińską. Podczas tego spotkania uczniowie poznali regulamin ze szczególnym uwzględnieniem zasad zachowania, poszanowania oraz systematycznego wypożyczania i czytania książek. Dużym przeżyciem i wielką radością było samodzielne wybranie i wypożyczenie książki. Większość pierwszaków zdeklarowało ponowne, szybkie odwiedziny w nowo poznanym miejscu. Miejmy nadzieję, że powiedzenie: „W szkole, w domu i w niedzielę książka jest mym przyjacielem” będzie przyświecało maluchom przez całe życie.

 • Hospicjum to też życie.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Hospicjum to też życie..

  Koncert Charytatywny w Szkole Muzycznej w Chojnicach.

  Uczniowie naszej szkoły ponownie stanęli na wysokości zadania i wsparli Kampanię Hospicjum to też życie pt. ,,Ważni – niewidzialni. Zauważ, zrozum, wesprzyj”, która odbyła się już po raz XVI. Przedstawiciele naszej szkoły zostali zaproszeni do Szkoły Muzycznej w Chojnicach. Wcześniej wśród naszej społeczności szkolnej przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na działalność hospicjum. Zebrana kwota została przekazana głównemu organizatorowi w czasie pięknego koncertu.

  Cieszymy się, że takie inicjatywy otwierają dobre, wrażliwe serca naszych uczniów. Chętnie biorą w nich udział, aby jeszcze bardziej upowszechnić ideę wolontariatu w społeczeństwie oraz bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Kamieniu Krajeńskim
  ul. Szkolna 3 89-430 Kamień Krajeński
 • (+48) 52 388 65 03

Galeria zdjęć