Nawigacja

 • SZANOWNI RODZICE

  Szanowni Rodzice,

  bardzo ceniłam sobie nasze spotkania w szkole i kontakt osobisty. Zawsze starałam się Wam pomóc, mając przede wszystkim na względzie dobro dziecka. Obecna sytuacja sprawiła, że nie możemy się spotkać, porozmawiać … Chciałabym jednak Państwa zapewnić, że nie pozostawiam Was bez mojego wsparcia. Na stronie internetowej szkoły w zakładce ,,Pomoc psychologiczno-pedagogiczna’’ będę zamieszczać informacje na tematy wychowawcze.

  Próbuję wczuć się w Państwa sytuację, gdy dzieci pozostają w domu. Czasami może być to trudne. Zależy mi na tym, aby Państwo sygnalizowali z jakimi trudnościami borykacie się na co dzień. Będę wdzięczna za wszystkie sugestie, podpowiedzi, które pomogą mi wyjść naprzeciw Waszym potrzebom w przygotowaniu materiałów na stronę internetową szkoły. Jeżeli będą mieli Państwo potrzebę indywidualnego kontaktu proszę o zgłoszenie (formy kontaktu w dzienniku elektronicznym).

  Z wyrazami szacunku

  pedagog szkolny

  Krystyna Wojtera

 • SZKOŁA z TVP - Program Telewizji Polskiej

  O godzinie 8.00 ruszyły dziś pierwsze lekcje z TVP! Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Znajdą się także na VOD.TVP.PL. To efekt podpisanego 27 marca porozumienia dotyczącego realizacji audycji oświatowych dla uczniów szkół podstawowych, między TVP S.A. i Ministerstwem Edukacji Narodowej.

  Można obejrzeć je na 4 kanałach: TVP3, TVP Rozrywka, TVP Sport oraz TVP Historia.

  Poza materiałami premierowymi, udostępnione zostaną także powtórki lekcji. Całość będzie można obejrzeć później na platformie VOD.TVP.PL.

  Zapraszamy do oglądania!

 • Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele...

  W związku z pandemią koronawirusa nie mamy możliwości kontynuować nauki i pracy w budynkach szkoły.

  Od 25.03.2020 r. do 10.04.2020 r. przechodzimy na obowiązkową zdalną naukę i pracę szkoły i przedszkola. Z uwagi na to, że nie mieliśmy czasu się do tego przygotować, nowa sytuacja wymaga zarówno od uczniów i ich rodziców, jak i nauczycieli współpracy, odpowiedzialności, zaangażowania i systematyczności. Ustaliliśmy możliwość kontaktu z każdym uczniem/wychowankiem i rodzicami indywidualnie. Z naszych danych wynika, że sposoby zdalnej nauki będą zróżnicowane z uwagi na możliwości sprzętowo-techniczne, etap nauczania i rodzaj zajęć. Nie przeszkodzi to jednak w realizacji podstawy programowej. Jednocześnie będziemy się starać dostosować metody i formy pracy do możliwości psychofizycznych naszych uczniów.

  Aby wesprzeć Uczniów, Rodziców i Nauczycieli w rozwiązywaniu bieżących sytuacji trudnych i pomóc rozwijać umiejętności wychowawcze, zapraszamy do kontaktu z pedagogiem szkolnym poprzez  dziennik elektroniczny.

  Uczniowie mają możliwość uzyskania telefonicznej pomocy przez czynny całą dobę bezpłatny telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży (nr 116 111).

  W tym trudnym dla nas wszystkim czasie pamiętajmy o stosowaniu się do zaleceń #zostańwdomu.

   

 • LAUREAT KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

  Dnia 7 marca 2020 roku uczeń naszej szkoły Paweł Swobodziński, brał udział w wojewódzkim etapie konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego, organizowanym  przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Paweł musiał doskonale napisać test, który trwał 90 minut, a także wykazać się znajomością języka niemieckiego podczas rozmowy z komisją konkursową. W sumie trzeba było zdobyć aż 90%,poprawnych odpowiedzi, aby stać się laureatem tego konkursu.

  Paweł świetnie poradził sobie z tym zadaniem. Jest laureatem konkursu!!! Dzięki temu jest zwolniony z części językowej egzaminu, a także może sobie wybrać dowolną szkołę średnią, gdyż będzie miał pierwszeństwo podczas rekrutacji.

  Bardzo serdecznie gratulujemy Pawłowi i życzymy dalszych sukcesów!!!

 • ŻYWA LEKCJA HISTORII

 • DZIEŃ MATEMATYKI

 • Pasma edukacyjne TVP, TVP ABC i TVP Kultura.

  Od poniedziałku, 16 marca br. TVP, TVP ABC oraz TVP Kultura rozpoczynają emisję specjalnych pasm edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Oferta zawiera nie tylko filmy fabularne, dokumentalne, propozycje publicystyczne, ale również produkcje Teatru Telewizji, dostosowane do podstawy programowej. Zachęcamy do uwzględnienia materiałów prezentowanych na kanałach Telewizji Polskiej do zdalnej pracy z uczniami w czasie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach.

  https://www.gov.pl/web/edukacja/pasma-edukacyjne

 • OTWIERAMY WIRTUALNĄ SZKOŁĘ

  Kujawsko-Pomorska e-Szkoła rusza w poniedziałek (16 marca) o godz. 9.00 rano. Startujemy z lekcjami dla ósmoklasistów i maturzystów, bo to oni mogliby ponieść największe straty wynikające z zamknięcia szkół. Transmisja online na www.kujawsko-pomorskie.pl i edupolis.pl.

  Projekt jest naszą odpowiedzią na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Będziemy nadawać codziennie 6 półgodzinnych interaktywnych lekcji online wykładów, pokazów, warsztatów  z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję.

  Program przygotowują wspólnie metodycy pracujący w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, zajęcia będą prowadzić najwyższej klasy nauczyciele specjaliści, którym towarzyszyć będą moderatorzy (za ich pośrednictwem będzie można zadawać pytania prowadzącym lekcje).

 • BRAK DOWOZU I ODWOZU MŁODZIEŻY AUTOBUSEM SZKOLNYM

  Brak dowozu i odwozu

  Szanowni Państwo, informuję, że jutro tj. 13 marca 2020 r. nie będą kursować autobusy szkolne.

  Z wyrazami szacunku

  Beata Gwizdała

  dyrektor ZSP SP i PS w Kamieniu Krajeńskim

 • ZAWIESZENIE ZAJĘĆ W SZKOLE I PRZEDSZKOLU

  Szanowni Rodzice, informuję, że decyzją Ministra Edukacji Narodowej w dniach 12 i 13 marca 2020 r. tj. w czwartek i piątek, szkoła oraz przedszkole prowadzą zajęcia opiekuńczo–wychowawcze.

  Od poniedziałku 16 marca br. do 25 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Rodzicom do 8 roku życia dziecka przysługują dni wolne oraz wypłata zasiłku opiekuńczego z powodu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, szkoły czy też przedszkola.

  Warunkiem niezbędnym, aby móc skorzystać z tego uprawnienia jest podleganie rodzica ubezpieczeniom społecznym w ZUS (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368).

  Zgodnie z informacją z Urzędu Miasta w czwartek, 12 marca 2020 r. dowozy i odwozy funkcjonują jak zawsze. W sprawie dowozu w piątek 13 marca br. przekażę informacje. Proszę śledzić wpisy na e-dzienniku.

  Proszę też o zachowanie spokoju.

  Z poważaniem Beata Gwizdała

 • Dnia 06.03.2020r. obchodzono w naszej szkole ,,Dzień Spódnicy i Krawata''

  W tym dniu spodnie ustąpiły miejsca bardziej kobiecej części garderoby. Dziewczynki zamiast wygodnych spodni nałożyły spódniczki.Chłopcy założyli krawaty, chociaż niektórzy z nich mieli kłopot z poprawnym wiązaniem tej męskiej ozdoby. Na posterunku jak zawsze pojawił się pan Darek Fridehl- nasz matematyk, który pomógł fachowo w ,, rozwiązaniu'' tego problemu. Mamy nadzieję, że ta umiejętność przyda się chłopakom w niejednej sytuacji. Z wielką gracją i humorem wszyscy paradowali po szkolnym korytarzu.

  Dziękujemy za wspólną zabawę.

 • WYCIECZKA W KARKONOSZE

 • SERDECZNE ŻYCZENIA :)

 • ŚWIATOWY TYDZIEŃ MÓZU

 • Zarządzenie Nr 42/2020 - w sprawie zawieszenia lekcji w Szkole Filialnej w Płociczu.

 • Jak zapobiegać zakażeniu?

 • Jak skutecznie myć ręce?

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Kamieniu Krajeńskim
  ul. Szkolna 3 89-430 Kamień Krajeński
 • (+48) 52 388 65 03

Galeria zdjęć