Nawigacja

  • 15 lat Kamienia w UE

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 15 lat Kamienia w UE.

    W piątek 31 maja uczniowie klasy VI a i VI b gościli w urzędzie miasta i gminy Kamień. Podczas spotkania zapoznali się z realizowanymi zadaniami, które wykonała gmina ze środków europejskich. Informację oraz odpowiedzi na pytania udzielała p. Natalia Szczepańska.

  • Wycieczka klasy VI a i VI b do Sztutowa, Sopotu i Gdańska

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka klasy VI a i VI b do Sztutowa, Sopotu i Gdańska.

  • MŁODZI GŁOSUJĄ - SZKOLNE WYBORY

  • Sprawozdanie z wycieczki szkolnej w Pieniny

    PONIEDZIAŁEK 06.05.2019r

     

     Już o 400  nad ranem spotkaliśmy się wszyscy przed stadionem przy ul.Szkolnej, aby rozpocząć niezapomnianą podróż.

      Przejazdem mogliśmy podziwiać uroki miejscowości m.in. Tucholi, Świecia, Torunia, Łęczycy, Łodzi oraz Częstochowy. W międzyczasie znalazła się również chwila na przerwę śniadaniową oraz skorzystanie z toalety.

     Około 1230 rozpoczęliśmy zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce w dwóch grupach.

    Na uwagę zasługuje fakt, iż  Kopalnię Soli „Wieliczka" w 2007 roku w plebiscycie dziennika „Rzeczpospolita” czytelnicy uznali za jeden z siedmiu cudów Polski.

    Następnie około 1800  dotarliśmy do Krościenka nad Dunajcem, gdzie zakwaterowaliśmy się w Willi "Kinga".

    Tam czekała na nas obiadokolacja po, której podsumowaliśmy I dzień wycieczki.

     

    WTOREK 07.05.2019r

     

    O 700  wszyscy zebraliśmy się na śniadaniu.  Po posiłku pomimo niesprzyjającej pogody wraz z panią przewodnik wyruszyliśmy na szlak.

    Na trasie dopisywał nam wyśmienity humor. Po męczącej wędrówce dotarliśmy w okolicę szczytu Durbaszka (942 m n.p.m.), gdzie w schronisku odzyskaliśmy siły na dalszą przechadzkę.  Schodząc na dół podziwialiśmy inne zapierające dech w piersiach krajobrazy.

    Z okolic  Wysokiego Wierchu  (899 m n.p.m.) mogliśmy podziwiać uroki Pienin.

    okolicy częściowo zalesionej skalnej baszty zwanej Rabsztynem (847 m n.p.m.), Hali zwanej Cyrlą , Łaźne Skały (773 m n.p.m.),  Witkula (736 m n.p.m.) oraz Szafranówka ( 742 m n.p.m.) również były świetnym miejscem , aby

    sfotografować otaczające nas widoki oraz odetchnąć rześkim górskim powietrzem.

    Ostatnim szczytem na, który dotarliśmy była Palenica (722 m n.p.m.)

    z, której zjechaliśmy kolejką linową  do Szczawicy. Tam mieliśmy chwilę, aby zakupić pamiątki. Potem pieszo wróciliśmy do Willi " Kinga", gdzie po całym dniu wędrówki ze smakiem zjedliśmy obiadokolację. Na sam koniec dnia wybraliśmy się do źródła Marii.

     

    ŚRODA  08.05.2019r

     

    Kolejny dzień znowu zaczął się pobudką, śniadaniem oraz poranną toaletą.  Zaczęlismy pieszą wędrówkę na najwyższą skałę widokową Trzech Koron- Okrąglicę ( 982 m n.p.m.). Trasa wiodła przez przęłęcz Szopka (780 m n.p.m.). Pądążaliśmy żółtym szlakiem zachwycając się otaczającym nas bogactwem naturalnym. Ze szczytu zeszliśmy do Sromowców Niższych , a podczas zejścia zatrzymaliśmy się przy Wąwozie

    Sopczańskim. Gdy znaleźliśmy się już na dole czekał nas spływ Dunajcem na, który z niecierpliwością wyczekiwaliśmy.

    Spływ Dunajcem - na flisackiej tratwie to niezwykłe spotkanie z dziką, niezmienioną od tysiącleci przyrodą - jedna z największych atrakcji turystycznych Europy. Jednocześnie to najlepszy sposób na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego. Dunajec wyżłobił w wapiennych skałach wąwóz zwany Przełomem Dunajca. Tradycja spływu na drewnianej tratwie zbudowanej z połączonych ze sobą wąskich łódek sięga pierwszej połowy XIX wieku. W trakcie spływu flisacy opowiadają o Pieninach przytaczając legendy o Janosiku oraz pokazując najciekawsze miejsca na trasie. Sezon trwa od kwietnia do października. Trasa rozpoczyna się w przystani Sromowce – Kąty lub w Sromowcach Niżnych a kończy w Szczawnicy Niżnej lub w Krościenku. Spływ trwa od 2 do 3 godzin. Gdy spływ dobiegł końca odwiedziliśmy jeszcze pawilon Pienińskiego PN gdzie obejrzeliśmy film krótkometrażowy, który dodatkowo pogłębił naszą wiedzę na temat PPN. Na sam koniec pieszo wróciliśmy do miejsca noclegu, a po obiadokolacji wszyscy udali się do pokoi.

     

    CZWARTEK 09.05.2019r

     

    Czwarty, przedostatni dzień naszej podróży po Pieninach zaczęliśmy od śniadania, które dostarczyło nam energii na cały dzień.

    Krótki odcinek trasy pokonaliśmy autobusem, który zawiózł  nas pod Górę Wdżar (767 m n.p.m.) , na którą weszliśmy o własnych siłach. Choć nie było to łatwe zadanie. Na samej górze pani przewodnik wypełniała każdą chwilę swoimi iteresującymi opowieściami i licznymi ciekawostkami. Kiedy zeszliśmy na dół mogliśmy

    podziwiać Wąwóz , który powstal na cześć papieża Jana Pawła II.

    Po zejściu z góry autobus zawiózł nas na parking skąd swobodnie mogliśmy udać się na zwiedzanie zamku w Czorsztynie.

    Zamek w Czorsztynie należy do jednych z najciekawszych i zarazem najbardziej tajemniczych atrakcji turystycznych regionu. Na jego temat powstało wiele legend, które przetrwały do dziś i nadal krążą zarówno wśród samych mieszkańców okolicznych miejscowości jak i przybywających do Czorsztyna turystów.

    Jednak to nie był ostatni obiekt, który zwiedziliśmy tego dnia. Po krótkim odpoczynku rozpoczęliśmy wędrówkę do schroniska pod Bereśnikiem (843 m n.p.m). W schronisku znalazł się czas na regenerację oraz wypicie pysznej gorącej czekolady. W trakcie zejścia do Szczawnicy zawitaliśmy na placu Dietla. Stanowi on reprezentacyjny plac uzdrowiska, który jest też środkiem założenia urbanistycznego wymyślonego przez Józefa Szalaya. Powstał w XIX wieku po zasypaniu koryta Szczawnego Potoku. Do lat po II wojnie światowej miejsce to pełniło rolę Rynku. Stamtąd wróciliśmy do miejsca zakwaterowania.

     

     Piątek 10.05.2019

     

    Ostatni dzień naszego pobytu w Pieninach, standardowo rozpoczął się śniadaniem. Następnie wszyscy byli zobowiązani spakować się oraz doprowadzić do ładu pokoje. Gdy grupa była zwarta i gotowa ruszyliśmy w drogę do domu. Podczas powrotu zatrzymaliśmy się w Wadowicach, gdzie mogliśmy bliżej zapoznać się z życiem i poczynaniami naszego rodaka Jana Pawła II. Odwiedziliśmy również piękną Bazylikę.

    Kolejnym miastem, w którym zawitaliśmy była Częstochowa – duchowa stolica Polski. Miejscowość ta posiada wiele zabytków, które mieliśmy okazję podziwiać: Sanktuarium jasnogórskie, pomniki Wyszyńskiego i rodziców Jana Pawła II. Podczas drogi powrotnej zatrzymaliśmy się, aby zjeść obiad. Do Kamienia dotarliśmy po godzinie 2300.

    Tak właśnie zakończyła się nasza pięciodniowa wycieczka w Pieniny.

     

     

     

     

  • 5 c wystawia "Mity greckie"

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 5 c wystawia "Mity greckie".

  • VI Festyn rodzinny

  • Święto szkoły

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Święto szkoły.

  • PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA

    Dnia 17 maja o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców z dyrektorem szkoły, podczas którego przedstawione zostaną procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie szkoły oraz osoby i instytucje do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach kryzysowych.

     

     

     

  • FESTYN RODZINNY

  • Dzień otwarty

    Dzień otwarty

    13 maja 2019 r. (poniedziałek) od 17.00. do 18.00. zapraszamy Rodziców na "Dzień otwarty", podczas którego będzie można porozmawiać z wychowawcami klas oraz z nauczycielami - przedmiotowcami o problemach dzieci oraz o wynikach w nauce.

     

    Serdecznie zapraszamy.

  • Zawieszenie strajku

    Z dniem 27 kwietnia nauczyciele zawieszają strajk. Od poniedziałku 29 kwietnia 2019 r. lekcje odbywają się jak zwykle według planu.

  • IX KRAJEŃSKI RAJD ROWEROWY

    IX KRAJEŃSKI RAJD ROWEROWY

    IX KRAJEŃSKI RAJD ROWEROWY

    Niewiele ponad 23 kilometry - tyle liczyć będzie trasa IX Krajeńskiego Rajdu Rowerowego organizowanego po drogach i bezdrożach Powiatu Sępoleńskiego. Tegorocznym gospodarzem Rajdu będzie Gmina Kamień Krajeński. Na wydarzenie zapraszamy 11 maja br.

    Punktem specjalnym Rajdu będzie zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Zamartem. Oczywiście nie zabraknie tradycyjnego ogniska i pieczenia kiełbasek. Start o godzinie 10:00 sprzed remizy OSP w Orzełku.

    Serdecznie zapraszamy!!!

    Uwaga: osoby niepełnoletnie, jadące bez opiekuna muszą mieć ze sobą zgodę rodzica. Rajd organizują: Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim, Krajeński Park Krajobrazowy oraz Urząd Miejski w Kamieniu Krajeńskim.

  • Strajk nauczycieli

     

    Strajk nauczycieli nadal trwa.

    Do końca tygodnia czyli do 26 kwietnia 2019 r. lekcje nie odbywają się.

    W sprawie dalszych informacji proszę zaglądać na stronę internetową.

  • ŚWĘTA WIELKANOCNE 2019

    Wielu radosnych chwil na Święta Wielkanocne,

    serdecznych spotkań rodzinnych i smacznego jajka

    życzą

    Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

    w Kamieniu Krajeńskim

     

     

    kartkę wykonał Mateusz Schmelter uczeń klasy VIIIb

  • KONKURS FOTOGRAFICZNY

    KONKURS FOTOGRAFICZNY
  • UWAGA UCZNIOWIE KLAS ÓSMYCH !

    Uwaga uczniowie klas ósmych !!!

    Egzamin ósmoklasisty odbędzie się według planu tzn. w dniach 15.04 (poniedziałek), 16.04 (wtorek), 17.04 (środa).

    Wszyscy przybywają do szkoły na godzinę 8.00.

    Do zobaczenia!

  • GIMNAZJALIŚCI !!!

    Gimnazjaliści !

    Pamiętajcie, że 10 kwietnia (środa) zaczynamy egzamin gimnazjalisty. Wszystko odbywa się normalnie według harmonogramu.

    DO SZKOŁY PRZYBYWACIE NA 8.00. DOWOZY WEDŁUG PLANU CODZIENNEGO.

    DO ZOBACZENIA

  • Informacja o strajku

    Strajk w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kamieniu Krajeńskim trwa od 08 kwietnia do odwołania.

    W dniu egzaminu gimnazjalisty tj. 10 kwietnia 2019 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum przybywają do szkoły na godzinę 08.00. Uczniowie dowożeni będą według stałego planu.

  • SZANOWNI RODZICE

    Szanowni Rodzice!

      Informujemy, że od dnia 8 kwietnia 2019 r., decyzją pracowników Zespołu Szkolno – Przedszkolnego SP i PS w Kamieniu Krajeńskim przystępujemy do bezterminowego, ogólnopolskiego strajku oświatowego (jeśli strona rządowa nie dojdzie do porozumienia ze związkami zawodowymi).

       W związku z powyższym w okresie tym zajęcia dydaktyczne, opiekuńcze i wychowawcze nie będą w szkole realizowane. W wyjątkowych przypadkach, w razie braku możliwości zapewnienia dziecku opieki przez Rodziców, prosimy o poinformowanie szkoły (wychowawcy za pośrednictwem idziennika lub w formie pisemnego oświadczenia) najpóźniej do piątku 5 kwietnia 2019 r.  do godz. 12:00. 

       Jednocześnie prosimy o zapoznanie się z wytycznymi ZUS w zakresie możliwości uzyskania płatnego urlopu z tytułu opieki rodzica nad dzieckiem zdrowym do lat ośmiu (strona internetowa ZUS: https://www.zus.pl/swiadczenia/zasilki/zasilek-opiekunczy/prawo-do-zasilku-i-okres-przyslugiwania ).
       W okresie strajku, w godzinach dopołudniowych, czynne będą: Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Kamieniu Krajeńskim, Miejsko –Gminny Ośrodek Kultury w Kamieniu Krajeńskim.  Prosimy o śledzenie wiadomości na  idzienniku. Będziemy Państwa na bieżąco informować o przewidywanej organizacji pracy szkoły i planowanych zmianach.

     

                                                                   Pracownicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego SP i PS w Kamieniu Krajeńskim

     

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Kamieniu Krajeńskim
    ul. Szkolna 3 89-430 Kamień Krajeński
  • (+48) 52 388 65 03

Galeria zdjęć