AKTUALNOŚCI Grupy przedszkolne Ramowy rozkład dnia Dokumenty przedszkolne Kalendarz imprez Programy i projekty edukacyjne Strefa rodzica Kącik logopedyczny JĘZYK ANGIELSKI PROJEKT- ZAJĘCIA DODATKOWE BYŁO, MINĘŁO ... Rok szkolny 2017/18 ZAJĘCIA DODATKOWE 2017/18 PEDAGOG

ZAJĘCIA DODATKOWE 2017/18

CZERWIEC

W czerwcu Mali Odkrywcy podziwiali wulkan.
Z zaciekawieniem sprawdzali czy zaczarowana kartka pozwoli wylać się wodzie ze szklanki.

PRZEDSZKOLAK ODKRYWCA

Mali odkrywcy udowodnili, że wiosną papierowe kwiaty też kwitną!

Z zaciekawieniem sprawdzali jak reagują zakończenia nerwowe w swoich noskach.

Patrząc przez rolkę zauważyli jak w swojej ręce pojawia się dziura!

MARZEC

W marcu mali odkrywcy mogli sprawdzić, że woda także może być SUCHA! Jakie materiały pływają na wodzie, a które toną. Przedszkolaki zastanawiali się co zrobić, aby woda pozostała w słomce i nie wypłynęła.

Interesujące było sprawdzenie czy wycięte łuki z papieru są równe czy nierówne.

luty

Niezwykłe właściwości magnesu.

Tym razem naszą ciekawość przyciągnął magnes. Badaliśmy

właściwości przyciągania przez magnes metalu tworząc czarodziejską

flotę, sprawiając, że papierowy dywanik latał, rysując na piasku

różne ciekawe wzory, poszukiwaliśmy metalowych przedmiotów w sali.

styczeń

W styczniu mali odkrywcy ponownie do swych doświadczeń wykorzystali

świeczkę i wodę sprawiając, że została ona wessana do naczynia,

dowodząc tym samym, że świeczka pali się dzięki tlenowi, a gdy go

zabraknie płomień gaśnie. W widowiskowy sposób obserwowali zjawisko

tworzenia się wyładowań elektrycznych.

KÓŁKO TEATRALNE

KARNAWAŁ

Cotygodniowe spotkanie czwartkowe grupy teatralnej "Witajcie w naszej bajce" stało się okazją do zabawy w przebieranie i dobieranie sobie strojów karnawałowych . Dzieci miały okazję spełniać swoje marzenia i przemieniać się za pomocą stroju w wymarzonego bohatera. Sprawiło im to ogromną radość, a gdy już dokonały wyboru stroju urządziliśmy sobie zabawę taneczną.

WIECZÓR ADWENTOWY

"Wieczór Adwentowy" był okazją do spotkania społeczności naszego miasta Kamień Krajeński. Grupa teatralna "Witajcie w naszej bajce" przygotowała część artystyczną integrując dzieci z grupy "Smerfy" i "Słoneczka" oraz ich rodziców. Dzieci zatańczyły "Zimową poleczkę" i "Jingle bells" oraz wspólnie z rodzicami i opiekunami grupy zaśpiewali "Gore gwiazda". Pozostały nam miłe wspomnienia z tego uroczego zimowego wieczoru.

PRZEDSZKOLAK ODKRYWCA

Zwykłe i niezwykłe zabawy z bańkami w roli głównej

ZAJĘCIA KULINARNE- LISTOPAD

ZAJĘCIA KULINARNE- PAŹDZIERNIK

KÓŁKO TEATRALNE

Balonowe eksperymenty

Wykonane z gumy, lateksu, o różnych kształtach, ale najczęściej kuliste, wielokolorowe. Oczywiście mowa o balonach. Wywołują uśmiech na twarzy, chyba każdego dziecka. Postanowiliśmy wykorzystać je do naszych eksperymentów.

Sprawiliśmy, że balony same się nadmuchały. Przy użyciu suszarki do włosów w ruch wprawiliśmy wirujący, balonowy pierścień. Pocierając balonik o włosy, który nabrał właściwości podobnych do magnesu przyciągnęliśmy kawałki papieru. Każdy wystrzelił swoją balonową rakietę oraz obserwował poduszkowiec z płyty CD, nakrętki i balona. Graliśmy w balona, używając nie rąk, a rolek po ręcznikach papierowych. Domalowaliśmy balonikom oczy, uszy, buzie, nosy i tak z nowymi kolegami wróciliśmy do domu.

A. Kabat

WRZESIEŃ

W tym roku szkolnym najmłodsza grupa przedszkolaków (3,4- latki) pod opieką pani Aleksandry Kabat podczas piątkowych zajęć świetlicowych odkrywa świat poprzez eksperymenty. Wykonując różne doświadczenia uczymy się wielu nowych pojęć, rozwijamy zainteresowania techniczne i przyrodnicze, poznajemy zjawiska przyrodnicze, odkrywamy piękno środowiska przyrodniczego.

We wrześniu głównym bohaterem naszych eksperymentów była woda. Sprawdzaliśmy co pływa, a co tonie, barwiliśmy wodę na różne kolory, wykonaliśmy wybuchające wulkany. Sprawiliśmy, że nasze własnoręcznie wykonane, styropianowe łódeczki pływały. Przekonaliśmy się, że kawa i konfetti boi się mydła. Podczas tej doskonałej zabawy, dużo rozmawialiśmy o wodzie. Wiemy, że jest ona bardzo cennym darem. Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie: Jak oszczędzać wodę? Pamiętamy o myciu rąk!

A. Kabat